fbpx

Články

Precizní mikroby pro KONĚ jsou tu! Jak a proč je podávat?

Jak a proč podávat Precizní mikroby u koní

Nejlepší léčbou je jistě prevence. Jenže i přes dodržení veškerých zásad správné výživy a managementu se nelze vyhnout jedné z častých příčin trávicích potíží u koní, a to je stres.
 

KDY DOCHÁZÍ KE STRESOVÝM SITUACÍM A JAK JE ZMÍRNIT?

Cestování, závody, změna stáje, změna managementu, přechod z pastvy na seno a opačně, odstav hříběte, porod, léčba onemocnění, pobyt na klinice, dlouhodobý pobyt v boxu ze zdravotních důvodů a spousta dalších faktorů může zapříčinit mírnější či závažnější zažívací potíže.
 
Při jakékoliv plánované či předvídané situaci, která může vyvolat stres, doporučujeme začít podávat přípravek Precizní mikroby 3-4 týdny předem a pokračovat ještě 2 týdny poté. Minimum pro podávání přípravku Precizní mikroby je 21 dní. Toto minimum je nutné pro udržení zlepšeného stavu.

 
VE ZKRATCE – JAK FUNGUJÍ PRECIZNÍ MIKROBY U KONÍ?7557 2

Co uděláme, když má naše zvíře problémy se zažíváním? Automaticky hledáme PROBIOTIKA, abychom co nejdříve trávicí trakt podpořili prospěšnými bakteriemi, které spolutvoří střevní mikrobiotu. Na lahvičce Precizních mikrobů pro koně však žádná probiotika uvedena nejsou. Jak tedy mohou pomoci?

PRObiotika nefungují ve střevě zpravidla přímo, ale prostřednictvím směsi látek které produkují, označovaných souhrnně jako POSTbiotika. (více zde)

Precizní mikroby pro koně jsou tekutým přípravkem, který je vyroben ze směsi bylin s vysokým obsahem polyfenolů. Tyto byliny fermentují přidané bakterie mléčného kvašení (PRObiotika), a tím vytvářejí metabolity 🡪 POSTbiotika - zlatý grál veškeré práce PRObiotik. Právě polyfenolické látky jsou známé svými protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Zesilují účinek přirozené imunity vůči střevním patogenům, čímž mohou pomoci odvrátit použití antibiotik. Lze je také použít jako ideální doplněk už během léčby antibiotiky, protože POSTbiotika nejsou na antibiotika citlivá, tudíž jejich funkce ve střevě jimi není nijak omezována. Vzhledem k tomu, že je přípravek vyráběn v Irsku s rozdílnou legislativou, nelze slovo probiotika uvádět na obalu.