fbpx

Články

Zase "něco" sežral - první pomoc a proč to řešit rychle

german wire haired pointer gebe1f294b 1920
Máte doma psa? A je to (jako ostatně všichni naši chlupatí parťáci) gurmán? A máte doma zvířecí lékárničku a v ní Precizní mikroby? Že ne? Tak to je chyba! Určitě jste už totiž zažili situaci, kdy váš psí miláček zčistajasna zmizel v nepropustném houští, nedbaje vašeho stupňujícího se volání ... Aby se za několik okamžiků poté vynořil o kus dál s kořistí, ve které se v lepším případě vyválel, v tom horším ji s chutí sobě vlastní sežral.
 
 
Hostina skončila, bolavé břicho začíná
V této chvíli přestává legrace. Co se psovi zpočátku jevilo jako výtečná pochoutka, může se za pár hodin změnit v noční můru. A nejen zvířete, také vaši. Mršina nebo něco, co často nedovedete ani identifikovat, totiž může v trávicím systému vašeho „gurmána“ způsobit velké problémy. Potíže mohou nastat během několika vteřin nebo hodin, v podobě trávicích problémů jako je nechutenství, zvracení, průjem, bolesti břicha, apatie. V každém případě je vždy nutná a nevyhnutelná návštěva veterinárního lékaře, který určí diagnózu a případně vyloučí vážný chronický problém trávicího traktu.
 
 
A co teď?
Ve většině případů budete pravděpodobně od veterináře odcházet s doporučením diety, gastrointestinální konzervou, a nově také s roztokem Precizní mikroby. Jedná se o tekutý přípravek, který podporuje obnovu rovnováhy střevního mikrobiomu. Ta je totiž poté, co váš pejsek snědl něco nevhodného, významně narušena. Střevní výstelka je napadena cizími škodlivými bakteriemi, které způsobí střevní disbalanc. V tuto chvíli je více než vhodné podpořit střevní epitel a nasadit do boje proti škodlivým patogenům prospěšné bakterie, protože díky obsahu organických kyselin (postbiotika), napomáhájí obnově narušené střevní výstelky poškozené zánětem. A to je další bonus pro rychlou obnovu zdravého střevního mikrobiomu. Podpůrný přípravek Precizní mikroby je ideální volbou. Obsahuje totiž živá probiotika, která velmi rychle a velmi účinně zasáhnou v postižené oblasti trávicího traktu. Další účinnou složkou přípravku jsou POSTbiotika, což jsou látky produkované prospěšnými bakteriemi. Řadí se mezi ně enzymy, organické kyseliny a vitamíny a mnoho dalších. A právě tato různorodá směs látek má specifický antimikrobiální účinek, který přirozenými mechanismy brání množení "škodlivých" bakterií ve střevě.
 
 
Zazvonil zvonec a šťastnému příběhu je konec
Díky podpůrnému prostředku Precizní mikroby může šťastný konec přijít velmi rychle. Je ale také potřeba podchytit začátek a podat přípravek zvířeti co nejdříve. Je proto vhodné být na nečekanou psí hostinu připraven a mít ve své lékárničce první pomoc ve formě tekutých Precizních mikrobů.