fbpx

Ověřeno! Mikroby FUNGUJÍ!

Než něco doporučíme, nejprve si to ověřujeme :)
 
U Precizních mikrobů jsme to vzali „z gruntu“ – během října a listopadu 2022 jsme provedli pořádné terénní ověření účinků na skupině téměř 50 zvířat, která zahrnovala psí i kočičí pacienty. Podávalo se 28 dní, Výstupní dotazník nám na konci testování dodalo 32 majitelů celkem.
 
Výsledky celé studie předčily naše očekávání a jsme nadšení. Drtivá většina majitelů vnímala zlepšení, z celé skupiny nám přišly jen 4 (slovy JEN ČTYŘI) případy které hodnotíme jako neúspěch. A jelikož jsme na PMka přísní, neúspěchem míníme cokoli, co není úspěch :)
 
Aby to bylo ale vážně - statistické zhodnocení celého testování čtěte v samostatném článku, stejně jako recenze kočičích majitelů. V tomto článku najdete recenze majitelů psů kteří Mikroby zkoušeli a podělili se s námi o své zkušenosti. Posuďte sami.
 
A nebudeme zamlčovat ani to co by mohlo být problematické. Mikrobům věříme a víme že fungují, ale jsou samozřejmě i případy a situace kdy můžete narazit na problém. Takže v recenzích níže řešíme i jednu zásadní otázku: když je to fermentované – bude jim to chutnat? Čtěte osobní zkušenosti majitelů a uvidíte.
 
1. Ferrero – kříženec mudiho 
 
blog foto do článku mikroby pes
 
Zlepšení: během 2 týdnů
 
Roztomilý Ferrero je pes s těžkým životním startem, nalezenec který má od mládí chronicky špatné trávení. Jeho účast ve studii byla nutností. A jak byla paní majitelka na konci spokojená?
 
„Ferrero trpí chronickým IBD a bylo u něj nutné denně podávat probiotika v prášku, které se vzhledem k jeho menší velikosti špatně dávkovala. Precizní mikroby nám nejen pomohly se stolicí, ale potažmo nahradily probiotika a jejich dávkování je velmi jednoduché. Jsme nadmíru spokojeni a určitě doporučuji dále svým známým.
 
Jelikož mám oba psy na BARFu, tak zamíchané Mikroby v krmivu nebyl absolutně žádný problém. Jinou variantu jsem ani nezkoušela.
 
Jsem nadšená z Ferrouška a jeho skvělé stolice!“
 
2. Iwan – trpasličí pinč
 
blog foto do článku mikroby pes iwan2
 
Zlepšení: během prvního týdne
 
13ti letý Iwan, Ferrerův souputník z jedné smečky, se do studie zapojil kvůli dlouhodobému kručení v břiše, a častým komplikacím s trávením, protože je to „mlsoun“. Venku musí chodit s náhubkem, protože co najde, to slupne, a ne vždy mu to sedne. Jak to po měsíci vnímá paní Majitelka?
 
„S precizními mikroby jsem nadmíru spokojená. Vhodně nahrazuje klasické prebiotika a v mnohém je předčila. Především co se týče dlouhodobého problému s kručením v břiše. Do budoucna doporučuji trochu upravit chutnost nebo lépe řečeno aroma....třeba s vůní rybičky.“
 
Tady musíme chovatele zklamat – chuť PM je věc, kterou měnit nemůžeme, protože by to mělo vliv na kvalitu a účinnost. Ale chutnost byla jedna z věcí které jsme sledovali, protože chutě jsou velmi individuální. Precizní mikroby mají sladkokyselou chuť a je pravda, že některá zvířata si musí na jejich chuť zvyknout. Lze je přimíchávat do krmení v menším množství a postupně dávku zvyšovat, aby si zvíře navyklo. Rozdělení dávky Mikrobů do dvou krmení je vhodnější i z hlediska účinku.
 
Nicméně ze studie nám vyšlo následující zjištění - zvířata, která si na chuť PM navyknou jim posléze zdá se přijdou na chuť, jak se nám ukázalo (nejen) u dalšího testera Zarinky.
 
3. Zara – francouzský buldoček
 
blog foto do článku mikroby pes zarinka2
 
Zlepšení: Během prvního týdne
 
K chutnosti nám paní majitelka sdělila: „PM zamícháme v polovině večerní dávky granulek. První cca 4 dny přišla k misce, očichala a se šklebem říkala: "to myslíš vážně?!?!?! To mám papat?" Ale hlad je hlad a zbaštila všechno. Po 7 dnech dokonce honila misku po kuchyni, jak se snažila vylízat ji do čista. Teď se na večeři vyloženě těší!!! Jiný způsob podávání jsme nezkoušely, nebylo třeba.“
 
A k výsledkům nám paní majitelka napsala:
 „Rozhodně ve všech směrech zlepšení, jedině, co mě pořád "trápí", že stále touží po trávě! Smradlavé prdy jsou ale úplně pryč, maximálně si po ráno trošku prcne, ale úplně bez zápachu!!! Výrazně se zvýšil příjem vody. Výrazně se vyčistila i moč - je světlá a hlavně bez čpícího zápachu.
 
PM jsou ku podivu velmi dobře přijímány, první změny jsou zřetelné hned po pár dnech. Velice dobré výsledky, rozhodně budeme pokračovat!“
 
U Zary se nám ukázaly na konci testování i další zajímavé výsledky, takže nás nasměrovala k dalšímu zajímavému problému, na který se chceme zaměřit – vliv na anální žlázky. Jelikož se ale jedná o dlouhodobější problém, tak o tom až někdy budoucnu.
 
4. Wolf Saphira Randy dog – Belgický ovčák groenendael
 
blog foto do článku mikroby pes Saphira
Zlepšení: Během 2 týdnů
 
Krásná Saph měla letos zdravotní komplikace spojené s opakovanými průjmy. Po nástupu potíží dokonce skončila na kapačkách, a přestože se stav již zlepšil díky úpravě krmení, problémy stále přetrvávaly. Výsledky?
 
„Moje belgická ovčanda posledních pár měsíců měla problém s průjmy. Před nějakou dobou skončila i 2x na infuzích z důvodu velmi silných průjmů a pak následovala eliminační dieta, nicméně se neobjevil vesměs žádný důvod. Jelikož ani po půl roce diety nebylo vyhráno, už jsme měly doma pytel s gastrointestinální dietou. Začaly jsme podávat Precizní mikroby a do 14 dnů už nebyl problém. Přitom jsme podávali jiná probiotika, i dlouhodobě, ale efekt takovýto nebyl. Děkujeme :-)“
 
My děkujeme že to s Precizními mikroby se Saph zkusily.
 
5. Sally – west highland white terrier
 
blog foto do článku mikroby pes sally
 
Zlepšení: během prvního týdne
 
Sally je psí seniorka. 16,5 roku je už poměrně vysoký věk, který s sebou nese nejen citlivé trávení, ale i další komplikace. Jelikož vliv střevní mikroflóry na imunitu a kondici obecně nás zajímal, Sally jsme v testování museli mít.
 
Na konci nám paní majitelka napsala:
„Kondice zlepšená a také procházky si užívá lépe. Prostě je vidět zásadní rozdíl. Fenka se výrazně zlepšila jak v chování a bystrosti vnímání, tak i citlivé trávení je v pořádku. Je vidět zásadní rozdíl v chuti k jídlu. Zmizela i kašovitá stolice. Jsem velmi ráda že jsem se s fenkou zúčastnila. Jsem moc spokojená.“
 
My jsme také rádi že Sally Mikroby pomohly, a že si zase užívá s majitelkou jako za mladších psích let!
 
6. Bucifal – boston terier
 
blog foto do článku mikroby pes bucifal
 
Zlepšení: do 3 týdnů
 
Bostoňák Bucifal míval občas střevní problémy, ale do studie se nám přihlásil kvůli kožním problémům. To bývá problém s hlubší příčinou, vyžadující dlouhodobější pozornost, takže Bucifal ještě v testování pokračuje. Ale již po měsíci jsme od paní majitelky dostali pozitivní zprávy.
 
„Pejsek od té doby (pozn. Začátek testování) neměl střevní problémy. Navíc se pomalu lepší i stav kůže a především kvasinkové infekce.
Pejsek přijímal (PM) bez problémů, ale je to velký jedlík sežere většinou vše a v pohodě, takže stačilo nalít do krmení a miska byla prázdná.“
 
Fotky kůže vypadají po měsíci nadějně, počkáme další 4 týdny a informaci přidáme :)
 
7. Cyan Lake Saphija (Kajen)  – Australský ovčák
 
blog foto do článku mikroby pes cyan
 
Zlepšení: Během prvního týdne
 
Výstavní krasavec Kajen se do studie přihlásil jelikož majitelka měla již zkušenost s Precizními mikroby u koní. A protože chce to nejlepší i pro svého psa, neváhala a zaregistrovala se.
 
„Trávení se výrazně zlepšilo, ustálila se nám stolice a konečně jsme bez průjmů. Pes je výrazně klidnější ale co se týče výstav zatím nemám vyzkoušeno.
Přípravek PM doporučuji všem co chtějí podávat kvalitní probiotika svému čtyřnohému kamarádovi. Máme vyzkoušeno jak na psech tak na koních a musím říct že opravdu funguje.“
 
8. Mou – kříženec bandog x brazilská fila
 
blog foto do článku mikroby pes mou
 
Zlepšení: Během dvou týdnů
 
Sedmiletý Mou byl do rodiny majitelky adoptován jen 2 roky zpět, a trpěl na plynatost a citlivé zažívání. To je problém, protože Mou rád mlsá – pamlsky miluje všeho druhu, ale mohl jen některé prověřené protože mu často „nesedly“. Přinesla PMka nějakou změnu?
 
„Dávali jsme do večeře na granule. Jedl bez problémů, chutnalo mu. Po 14 dnech výrazný rozdíl. Žádný průjem, i když dáváme nové pamlsky. Méně kakání, zhruba 2x denně, dříve jsme chodili více. Přibral 2 kg, což je dobré, protože když hárají fenky, váha jde rapidně dolů. Méně plynatosti, tolik už nezapáchá. My bychom rozhodně doporučili všem, co mají citlivé zažívání.“
 
My také doporučujeme :)
 
A také děkujeme i všem ostatním majitelům a chovatelům kteří nám s otestováním Precizních mikrobů pomohli. Většinou byli ve spolupráci precizní stejně jako naše Mikroby, za což jim patří velké díky!
 
A nebojte, v ověřování účinnosti budeme pokračovat. První kolo testování nám ukázalo na co se zaměřit. Pokud chcete dostat informaci o rozběhnutí studie, nejlépe uděláte když si přihlásíte odběr newsletteru zde na vetyszoo.cz. Nebo sledujte nás FB profil Precizní mikroby, stejně tak nábor budeme publikovat na našem webu www.vetys.cz.