fbpx

Články

Tepelný stres u telat

Tepelný stres je závažným problémem, který může mít negativní dopady na zdraví a růst telat. U telat začíná docházet k nepříznivým důsledkům již při 20 °C. Obvykle telata reagují na tepelný stres snížením příjmu krmiva, snížením přírůstku, vyšší spotřebou energie, vyšší náchylností k mnoha onemocněním a s tím spojenými problémy (dehydratace, průjmy, respirační potíže a metabolické poruchy).

RECENZE_od_Nortna_5.png

Prevence a snižování tepelného stresu u telat jsou zásadní pro jejich zdraví a následně užitkovost. Počet dní, kdy je tele před dosažením 4. měsíce věku nemocné, velmi ovlivňuje následně celkovou užitkovost dojnice v laktaci, což zdůrazňuje význam tohoto specifického období pro mléčnou ziskovost. Bakterií rezistentních na antibiotika stále přibývá, proto by měly být nové a přirozené technologie jako přírodní látky zmírňující stres stáda, probiotika a postbiotika vhodnou alternativou ke snížení výskytu a trvání střevních onemocnění, jakož i nákladů na farmakologickou intervenci.

 

PRObiotika a POSTbiotika jsou užitečnou součástí opatření k prevenci a snižování dopadů tepelného stresu u telat. Jelikož přispívají k udržení rovnováhy mikrobiomu v trávicím systému zvířat a podporují zdravou funkci střevního traktu. Při stresu a změnách v prostředí může být rovnováha střevní mikroflóry narušena, což vede k poruchám zažívání a snížené odolnosti vůči stresu a infekcím.

Jak probiotika a postbiotika mohou pomoci při tepelném stresu u telat:

1) Podpora trávení: Pomáhají zlepšit trávení u telat, což je důležité, protože tepelný stres může ovlivnit jejich schopnost efektivně vstřebávat potřebné živiny, vitamíny a minerály z krmiva.

2) Posílení imunitního systému: Posilují imunitní systém telat a zvyšují tak jejich odolnost vůči infekcím, což je zvláště důležité v období, kdy jsou náchylnější k různým onemocněním.

3) Snížení stresu: Mají pozitivní vliv na produkci serotoninu a jiných neurotransmiterů (více informací ZDE), které mohou pomáhat snižovat úroveň stresu u telat. Ten má negativní dopady na zdravotní stav zvířat.

 

 

PRECIZNÍ MIKROBY jsou na českém trhu teprve krátce, avšak již se ukázaly jako účinné řešení pro snížení nákladů v chovu, objemu použitých antibiotik a mortalitě zvířat. Pokud hledáte způsob, jak zajistit prosperující a zdravý chov, jsou pro Vás Precizní mikroby tou správnou volbou.

 

Čím se lišíme? POSTbiotika! 

To jsou důležité látky, které vznikají dělením prospěšných střevních bakterií. Tento proces probíhá přirozeně ve střevě. Pokud je ale ve střevě nerovnováha mezi prospěšnými a negativními mikroorganismy, tyto potřebné látky se zde nemohou tvořit nebo pouze v omezené míře. Důsledkem toho mohou vznikat průjmy, dochází k oslabení imunitního systému, narušení celkového metabolismu, větší náchylnosti ke stresovým faktorům a výsledkem je slabé, nemocné tele.

V produktu Precizní mikroby jsou díky fermentaci bakterií mléčného kvašení již POSTbiotika přítomna. Roztok tedy začne fungovat okamžitě po doputování do střeva, tím zajišťuje velmi rychlý nástup účinku. V České republice se jedná o jediný krmný doplněk s obsahem těchto látek. 

Navíc PRECIZNÍ MIKROBY obsahují probiotika E. faecium, který je zde "uspaný" pouze pomocí snížení pH. To znamená, že po uchycení ve střevě s vyšším pH se okamžitě aktivuje a osidluje střevní sliznici.

Střevo je dnes velmi diskutovaným tématem. Ovlivňuje do obrovské míry celkové zdraví jedince, proto je důležité se na tento orgán zaměřit.

 

Recenzi najdete ZDE. Pro další zkušenosti nás sledujte, chystáme pro Vás recenzi z českého kravína :-).

Precizní mikroby můžete zakoupit ZDE. V případě velkochovu nám můžete zanechat kontakt TADY.

iStock-1282528014_1.jpg