fbpx

Články

Čisté oční okolí u psů bez antibiotik?

Na zajímavou myšlenku vyzkoušet Precizní mikroby na slzení očí nás přivedla majitelka Uldy (CHS Pleasure of Friendship, Magda Kociánová), která si všimla, že po podávání Precizních mikrobů přestaly 15leté psí maltézačce slzet oči. Jelikož je chovatelkou tohoto plemene, neváhala a vyzkoušela Precizní mikroby i u zbytku své psí smečky. A jaký byl výsledek? Podívejte se na fotky a posuďte sami! :-)

ruzenka lucka 1

Již po 3 týdnech podávání Precizních mikrobů byly vidět u dalších dvou maltézáčích holek úžasné výsledky – slzení je nyní minimální, okolí očí je krásně čisté, bílé a nejde si nevšimnout odrůstající srsti, která byla dříve ze slzení očí tmavě zabarvená.

Zkušenosti s použitím probiotik na tento problém jsou aktuální zejména v USA, kde mnoho chovatelů probiotika na nadměrné slzení očí používá a veterináři je na tento problém doporučují (např. ZDE nebo ZDE). Jelikož důvodů nadměrného výtoku slz může být více – např. cizí předmět v oku, zarůstající řasy, infekce, abnormálně velké žlázy produkující slzy nebo naopak abnormálně malé otvory slzných kanálků, alergie, nekvalitní strava, některé léky, stres, bakterie z plastových misek nebo prořezávání zubů u štěňat a mnoho dalšího, je často těžké rozpoznat příčinu a následně zvolit správnou léčbu.

„Antibiotiky nikdo z nás pesany cpát nechce a ono pak u výstavního psa je problém.“ dodala paní chovatelka a my souhlasíme. Antibiotika by se měla používat pouze v nutných případech, a to po předchozí komunikaci s veterinárním lékařem. V žádném případě by se antibiotika neměla podávat pouze z kosmetických důvodů. Používání antibiotik může přispět k rezistenci bakterií a způsobit tak další problémy v budoucnu.

Není vhodné používat bez indikace a veterinárního dozoru také masti a kapky pro lidi, jelikož mohou obsahovat antibiotika či kortikoidy. Bez dohledu veterinárního lékaře by neměla být dlouhodoběji používána ani borová voda, která oči vysušuje.

Po Uldě Precizní mikroby vyzkoušela roční Růženka. „Růženka byla jedno z těch šťastných štěňátek, kterým očka téměř netekla, což se bohužel během léta změnilo a bojujeme s tím stále. Po přeléčení kapkami (antibiotika a kortikoidy) slzení trochu na chvilku ustalo, no spíše se zmírnilo, nicméně během pár týdnů se opět vše vrátilo do starých kolejí a neustále kapat do očí antibiotika nebo kortikoidy nechceme, takže to, že nám Precizní mikroby zabrala na slzení je perfektní, neb bychom během léta absolvovali pár výstav a do té doby potřebuje srst okolo očí mít zase v pořádku.“

Růženka před a po 3 týdnech podávání Precizních mikrobů:

ruzenka-lucka-2.jpg  ruzenka lucka 3  

 

Další „účastnicí“ je Lucka, skoro osmiletá fenečka. „Lucka vždy trochu slzela, ale nikdy to nebylo tak, aby z toho byl nějaký problém. Očka měla zdravá a vousky krásně čisté. Poslední dva roky se oči ,,roztekly,, a bohužel nepomohlo ani přeléčení antibiotiky. Problém byl, že slzy Lucce dráždily kůži, která byla často až zanícená, museli jsme tedy řešit pravidelným vyholováním srsti kolem očí, aby se kůže udržela co nejvíce v suchu. Nyní Lucinka slzí po třech týdnech podávání méně a kůže je prozatím i přes dorůstající chlupy v pořádku.

Lucka před a po 3 týdnech podávání Precizních mikrobů:

ruzenka lucka 4  Lucka PO 

                                                                                  

Růženka a Lucka po delší době (přibližně 8 týdnů) pravidelného užívání Precizních mikrobů:

ruzenka lucka 6 ruzenka-lucka-8.jpg ruzenka-lucka-9.jpg ruzenka-lucka-7.jpg

     

Pokud se chcete účastnit se svým pejskem na výstavách bez nevzhledných skvrn nebo  chcete podpořit imunitu pejska, doporučujeme mít Precizní mikroby vždy po ruce. Podávání Precizních mikrobů mimo jiné zlepšuje také procesy trávení a celkový zdravotní stav Vašeho mazlíčka.   Koupit je pr osvého miláčka můžete například ZDE.